Gül suyu aslında nedir?

Gerçek gül suyu, doğal gül yapraklarından, herhangi bir kimyasal madde kullanılmadan damıtılır. Tıpta, kozmetikte, mutfakta ve daha birçok yerde özelliklerinden faydalanılır. Antibakteriyel, yatıştırıcı, tedavi edici ve antiseptik özelliklere sahip gül suyu; A, C, D, E ve B3 vitaminleri bakımından da zengindir.

Osmanlı tıp bilgini İbn-i Sina, gül suyunu hastalık tedavisinde kullanırken; Mısır kraliçesi Kleopatra’nın da güzelliğini koruyabilmek için gül suyuna başvurduğu bilinir.

Bırakın size gül baksın

Gerçek gül suyu, içerdiği vitaminler ile yorgun düşmüş cildi canlandırır, parlaklık verir. Cildi nemlendirmek ve gençleştirmek için gerekli olan anti inflamatuar maddeleri içerir. Bu sayede ciltte kırışıklıkların oluşmasını azaltarak cildin genç görünmesine yardım eder. Özellikle kuru ciltler için mükemmel bir nemlendiricidir.

Gül suyunu siyah nokta, akne ve sivilcelerden kurtulmak, vücudunuzun pH dengesini korumak, yüzünüzde göz altı morlukları ve yağ bezelerinin oluşmasını engellemek, rüzgar, güneş ve soğuğa karşı cildinizi korumak ya da sadece gözeneklerinizin temizlenerek cildinizin ferah bir nefes almasını sağlamak için kullanabilirsiniz.

Ve günün stresi, yerini gülün ferahlığına bırakır

Günümüzün en yaygın rahatsızlığı stres için de çözüm, yine doğal gül suyudur. Cildi yenilemesinin ve iyileştirmesinin yanı sıra gül suyu, yoğun bir günün ardından baş ve göz ağrıları için de rahatlatıcı olarak kullanılabilir.

Saç bakımında gülün etkisi

Gül suyundan genelde cilt için yararlanılsa da, saç sağlığı ve bakımında da çok faydalıdır. Bu yüzden şampuan ve saç bakım ürünlerinin içeriğinde de gül suyuna sıkça yer verilir.

Doğal gül suyu, saç derisindeki kan akışını hızlandırarak, saç köklerini güçlendirir. Dökülmeyi azaltır ve saça parlak bir görünüm kazandırır. Saçlarınızı onararak kırılmaları engeller. Saçların doğal yapısını bozmayan gül suyu, size en doğal ve arındırıcı bakımı sunar. Erkekler içinse bunun yanı sıra tıraş sonrası bakım için de idealdir.

“Gerçek” gül suyu ve églantine

Kullandığınız gül suyunun %100 doğal olması çok önemlidir. Piyasada kolaylıkla bulunabilecek çoğu gül suyu ürünü, ya tamamen sentetik ya da katkı maddeleriyle üretilenlerdir.

églantine ürünleri, Isparta’nın göller bölgesinde, yüksek rakımlı gül bahçelerinde yetiştirilmiş Isparta gülünün kendi tesislerimizde işlenmesi sonucu doğal olarak elde edilen yüksek konsantrasyonda saf distile gül ile üretilmiştir.

Saç ve cilt bakımında özelleştirilen formülleri ve geniş ürün yelpazesiyle en doğal ve sağlıklı bakıma églantine ile ulaşabilirsiniz.